Strona 1 z 1

przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 4:31 pm
autor: maniu
Witam jakie składniki pokarmowe najbardziej pozwalają przybrać gołębią na wadze z pewnością jest to rzepak ale co jeszcze ?
(proszę o konkretne odpowiedzi bez uszczypliwości i przemądrzałości ponieważ za uwarzyłem wielu malkontentów na forum w tematach innych forowiczów)

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 4:51 pm
autor: zbiter
Akurat nie rzepak ,wystarczy wysokobiałkowa mieszanka ziaren ,oparta na strączkowych groch,peluszka wyka itp zboza ,kukurydza ,jęczmień i pszenica,a rzepak w duzych ilościach nie jest wskazany

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 5:08 pm
autor: maniu
A czy kukurydze można podawać często i w dużych ilościach? ponieważ mam jej dużo na składzie a nie wiedziałem że jest wysoko kaloryczna

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 6:06 pm
autor: SZARIK
tylko kukurydza musi być dobrze wysuszona bo wtedy ma małe ziarna

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 8:33 pm
autor: Jarek Siedlecki
zbiter pisze:Akurat nie rzepak ,wystarczy wysokobiałkowa mieszanka ziaren ,oparta na strączkowych groch,peluszka wyka itp zboza ,kukurydza ,jęczmień i pszenica,a rzepak w duzych ilościach nie jest wskazany
Na wadze przybiera się nie od pokarmów wysokobiałkowych tylko od węglowodanów a tych najwięcej zawierają kukurydza i inne ziarna zbóż. :mrgreen:

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 9:07 pm
autor: krzysiek
Zastanawiam się, po kiego w ogóle gołębie mają przybierać na wadze. Postanowiłeś tuczyć młódeczki na mięso?

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 9:41 pm
autor: Falkos17
SZARIK pisze:tylko kukurydza musi być dobrze wysuszona bo wtedy ma małe ziarna

Moze krtótkim to przeszkadza ze jest duże ziarno ja np. Czasami jak mialem czas to często zrywałem kilka kolb kukurydzy siadałem sie i łuskwiłem ją ptakom takim jak rysie i pocztowe . Dobry sposób na oswojenie golebi ;)

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 10:04 pm
autor: Namor
Bez uszczypliwości i przemądrzałości pragnę zauważyć, że pytając popełniłeś rażące błędy ortograficzne. Radzę w przyszłości przed kliknięciem "wyślij" sprawdzić to co napisałeś pod kątem ortografii. Wracając natomiast do pytania, aby gołębie właściwie przybierały na wadze muszą być przede wszystkim zdrowe. Poza tym trzeba podawać mieszanki firmowe o jak największej ilości różnych ziarn. Nie zapominać też o witaminach i mieszankach mineralnych. Nasuwa się pytanie, po co tuczyć gołębie? W Polsce już dawno zanikła tradycja sporządzania rosołków lub sosów z młodych gołębi. W Stanach Zjednoczonych istnieją specjalne farmy hodujące gołębie opasowe np kingi itp, ale tam jest popyt na taki produkt.

Re: przybieranie na wadze

: ndz paź 07, 2012 10:21 pm
autor: krzysiek
Popyt i to spory jest u naszych sąsiadów: Niemców, Czechów i Słowaków. W Czechach, na Węgrzech i Słowacji są też specjalistyczne fermy tuczu gołębi. Poza Niemcami dużymi odbiorcami gołębich tuszek są Francja, Belgia,Włochy, Kuwejt i Emiraty Arabskie. Kilku polskich hodowców przymierzało się by ruszyć u nas ten temat,na Śląsku powstały nawet pierwsze eksperymentalne fermy. Sam też się do tego przymierzałem. W tym samym czasie we Wrocławiu prof. Nowicki stworzył rasę wrocławski mięsny( obecnie wrocławski wystawowy) w celu pozyskiwania gołębich tuszek, jednak z powodu przeszkód prawnych i sanitarnych stawianych przez nasze bzdurne prawo i upierdliwych urzędników hodowli tego typu nie da się w Polsce uruchomić.Można hodować, ale nie ma szans, by sprzedawać gołębie mięso.Niewykonalne.

Re: przybieranie na wadze

: wt paź 09, 2012 11:10 am
autor: Zjak
Co prawda nie jest to tematyka wątku, ale żeby dopowiedzieć do końca. krzysiek, masz rację i nie masz racji.
Nie pisz, że prawo jest bzdurne, a urzędnicy up.......Prawo w Polsce tworzy Sejm, a w Sejmie są ludzie czyli posłowie, których my wybieramy. Ilu posłów hoduje gołębie, drób, króliki, krowy czy świnie, a ilu posłów jest z wykształcenia zootechnikami, lekarzami weterynarii lub rolnikami? Ja tego nie wiem.
Kto i dlaczego zarejestrował strusie jako ptaki rzeźne, a nie wpisał gołębi!
Dopóki gołębie nie zostaną wpisane do rejestru jako ptaki rzeźne, dopóty nie zostaną opracowane przepisy sanitarno-weterynaryjne dot. nadzoru weterynaryjnego nad fermą tuczu gołębi, badania weterynaryjnego przed i poubojowego oraz zagospodarowania mięsa i odpadów poubojowych.
Nie wiadomo czy ubojnia drobiu spełnia warunki do uboju gołębi.

Przypuszczam, że mięso gołębi z importu może być u nas
sprzedawane.
Pozdr.

Re: przybieranie na wadze

: wt paź 09, 2012 12:31 pm
autor: krzysiek
Masz rację, oczywiście było to zbytnie uogólnienie z mojej strony, jednak w ogólnym zarysie nie minąłem się z prawdą. Mięso z gołębi sprowadzane z zagranicy ( z Czech i Słowacji) jest dostępne w niektórych polskich restauracjach, np. w Łodzi. Jeśli chodzi o zarejestrowanie gołębi jako ptaków rzeźnych, nie ma u nas zbyt prężnego lobby, które miało by na to naciskać, a Związek z różnych powodów woli się nie angażować. Przypuszczam, że gdyby miał zdecydowanie określić swoje stanowisko,mógłby być temu nawet przeciwny.

Re: przybieranie na wadze

: sob paź 13, 2012 7:22 pm
autor: arek5959
We Francji byłem to widziałem w supermarketach gołębie mięsne (coś o pokroju kinga) oskubane i zapakowane w hermetyczne opakowania.
Chciałem kupić i spróbować ale cena odstraszała bo 1 gołębia rosołowego w opakowaniu to od 12 euro.
Były nie tylko gołębie ale i żaby, przepiórki, ślimaki i wiele innych.