Parowanie gołębi

Rafi-low
Kontakt:

Parowanie gołębi

Post autor: Rafi-low » wt kwie 17, 2012 7:22 pm

Mam jedno nurtujące mnie pytanie.Wiem ,że to głupie,ale jestem początkującym hodowcą.Otóż jak mam parować gołębie w gołębniku bez cel.Mam porobione gniazda,ale nie są zamykane.Planuje hodowlę pawików i dajmy na to bd miał 2 czarne i 2 białe pawiki.Jak je ze sobą sparować,żeby biała samica była z białym samcem,a czarna z czarnym?

emir
Kontakt:

Re: Parowanie gołębi

Post autor: emir » wt kwie 17, 2012 8:19 pm

Zrób legńiki a nie kombinuj .Na poczatek mogą to być dwie skrzynki.

Rafi-low
Kontakt:

Post autor: Rafi-low » wt kwie 17, 2012 8:24 pm

Nie zmieszczą sie do gołębnika,bo to jest budkowy.Ma on wymiary 1m x0,7m.Już mam zrobione tylko gniazda.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » wt kwie 17, 2012 8:33 pm

Jak wygląda to gniazdo? Możesz np. wsadzić białe pawiki do gniazda, na wejście gniazda przybić jakieś cienki listewki, tak aby miały dostęp światła i nie mogły zarazem wyjść. Wstawić do tego gniazda pojemniki z woda, karmą (tylko ciężkie - żeby ich nie przewróciły, lub przywiązać jakieś inne). A drugą parę puścić po prostu na gołębnik. Jak będą razem jadły, siedziały możesz podejrzewać, że są sparowane. Ze 3 dni musisz je tak potrzymać. Drugi sposób: Jedna para na gołębnik, druga do klatki gdzieś w domu, na werandzie. Trzeci sposób: puść i licz na szczęście. 50%, że się uda :) powodzenia

emir
Kontakt:

Post autor: emir » wt kwie 17, 2012 8:35 pm

To może przedziel golebnik na polowe i zrob osobne wejśćia, bo dwie pary w jednym bendą ćiagle ze sobą walczyły.

Rafi-low
Kontakt:

Post autor: Rafi-low » czw kwie 19, 2012 8:16 am

Emir z tym przedzieleniem gołębnika to raczej odpada,bo będzie im za ciasno-tak podejrzewam.Marekjot propozycje bardzo ciekawe.Gniazda wyglądają jak takie mini cele lęgowe tylko po prostu otwarte.Jest to deska przybita przybita w połowie wysokości gołębnika i przedzielona w 3 miejscach,tak że ma wymiary prostokąta tak ok. 35x30.Czyli mogę tak zrobić,że nabije listewki i będzie ok i po 3 dniach je wypuścić?

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » czw kwie 19, 2012 7:05 pm

Te 3 dni nie są regułą czy wyznacznikiem w tym przypadku. Czasem mogą być dwa, a nawet po jednym dniu zdarzało mi się wypuścić pary. Czasem trzeba potrzymać nawet i 5 dni. Jednak po około 3 powinny być sparowane.Musisz je obserwować. Co do samego parowania często spotyka się porady, aby gołębie zamknąć w parownikach na noc. Gdy będzie zaczynało się robić widno gołębie będą się rozpoznawać, przyzwyczajać. Samiec nie będzie wykazywał takiej agresji wobec samicy.

Bitek
Kontakt:

Post autor: Bitek » pt kwie 20, 2012 8:29 pm

A mi się gołębie sparowały same tak jak chciałem.;)

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » ndz kwie 22, 2012 5:58 pm

Wcześniej pytałeś się ile cel zrobić , miały być dwie . Zrób sobie takie http://wwww.zloteskrzydlo.pl/images/pho ... ie_166.jpg i będzie po problemie .Między drążki mieszczą się takie poidełka na wode i na karmę http://allegro.pl/karmidelko-pojedyncze ... 49289.html

ODPOWIEDZ