choroba czy nie ? PILNE

Szymon
Kontakt:

choroba czy nie ? PILNE

Post autor: Szymon » pn maja 31, 2010 9:16 pm

Mam pytanie ? jestem młodym mało doświatczonym hodowcą golembi rasowych takich jak garłacze pomorskie , koroniaste ale też krymki polskiej i wywrotek mazurskich i wielu innych jednak chodzi mi o to czy gdy gołomb dosyć żadko kicha a zauważam że coraz więcej tak ma to czy jest chory? POMUŻCIE DOŚWIATCZENI HODOWCY

wik76
Kontakt:

Re: choroba czy nie ? PILNE

Post autor: wik76 » pn maja 31, 2010 9:23 pm

Tak jest to choroba zacznij szybko kurację, bo później będzie ciężko i radzę zrobić dobrą wentylację w gołębniku oczywiście bez przeciągów.

Szymon
Kontakt:

Post autor: Szymon » pn maja 31, 2010 9:59 pm

Jak ma mniej więcej przebiegać ta kuracja ?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn maja 31, 2010 10:05 pm

Witam.Trzy kichnięcia w gołębniku przez 5 minut to oznaka choroby.Jeżeli to pojedynczy ptak to odizolowac go od reszty, dokładnie go obejrzec(wnętrze dzioba i gardło), posłuchac czy przy oddychaniu nie słychac rzęzenia,obejrzec pomiot(kałomocz).Napisz co zobaczyłeś.Obserwuj też pozostałe ptaki czy nie ma objawów.Pozdrawiam.

Szymon
Kontakt:

Post autor: Szymon » pn maja 31, 2010 10:48 pm

Są na to jakiś łatwo dostępne lekarstwa .Zależy mi na tym ponieważ wiele ostatnio zainwestowałem w gołąbki a chyba wieće niekturzy jak to jest stracić cennego gołębia lub pare :(

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt cze 01, 2010 7:42 am

lekarstw jest opór, tylko co z tego jak nie wiesz co chcesz leczyć. jeden gołąb z katarem to jeszcze nie powód do leczenia całego stada, musisz podać dużo więcej infoirmacji, póki co, tak jak podpowiada Opal, izoluj tego katarczyka i obserwuj co się dzieje w gołębniku, temu który ma katar możesz zrobić jekieś inhalacje, są też dostępne środki w areozolach (olejki eteryczne) to napewno nie zaszkodzi. Jeśli bedziesz miał ten problem z innymi to czas obejrzeć gołębnik tzn czy jest dobra wentylacja, czy za bardzo się nie pyli, jaka jest wilgotność itp.
Ktarczyka oglądaj cały czas i udrozniaj dziób i nozdrza (np. bagietką do uszu), jak to nic poważnego to pewnie rozejdzie sę po kościach.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt cze 01, 2010 8:59 am

Witam.Początkowe stadium wystarczy czosnek.Pozdrawiam.

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » wt cze 01, 2010 9:13 am

I sok z cebuli.
Karol.

Szymon
Kontakt:

Post autor: Szymon » wt cze 01, 2010 2:48 pm

No ale jak robi się sok z cebuli albo podaje czosnek :?:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt cze 01, 2010 3:01 pm

Witam.Nie napisałeś nic o innych objawach.Nie wiemy w jakim stanie są ptaki .Czy to początkowe stadium czy też zaawansowane.Jednak podejrzewam,że Ty nie masz pojęcia jak powinien wyglądac zdrowy ptak to skąd masz wiedziec czy są jakieś objawy choroby.Czosnek (dwa ząbki )_wycisnąc na wyciskarce,dodac sok z jednej cytryny,do tego trzy łyżki(od zupy) płynnego miodu.Dokładnie wymieszac i odstawic na 2 godziny by się przegryzło.Na 7 l wody dodac 2,3 łyżki takiej mikstury dokładnie wymieszac i dac ptakom(wszystkim) do picia.Potem multiwitaminy i sok z jeżówki purpurowej(do kupienia w mięsnym)
Cebulę pokroic na plastry zasypac cukrem.Po kilku godzinach cebula puści sok.Podawac dwie łyżki od zupy na 7 litrów wody.
pozdrawiam.

Szymon
Kontakt:

Post autor: Szymon » wt cze 01, 2010 3:56 pm

Poprostu kichają najpierw zauwarzyłem u loczka ale puźniej też inne zaczeły kichać. Glembie mam nowe dlatego że wdarła mi sie kuna i od listopada nabywam nowe

roller
Kontakt:

Post autor: roller » sob cze 05, 2010 4:10 pm

Młody hodowco dopóki będziesz przynosił gołębie z targu to razem z nimi będziesz przynosił choroby

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » sob cze 05, 2010 9:23 pm

Nie wmawiajcie że na targach wszystkie gołębie są chore , na targu możesz gołębia sobie obejrzeć , a jak dostaniesz paczkę od (hodowcy) to wtedy się możesz zdziwić co to za wynalazek otrzymałeś i w jakiej jest kondycji zdrowotnej
klub-akrobatyczne.pl

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » sob cze 05, 2010 10:00 pm

Szymon popracuj nad ortografią,ponieważ robisz dużo błędów ortograficznych. Następnym razem jak przyniesiesz nowego gołębia to nie wpuszczaj go do gołębnika lecz do osobnej klatki tj. izolatki na okres 30 dni. Masz jak przypuszczam za dużo gołębi w tym swoim gołębniku. Na 1 m sześcienny powinna przypadać przeciętnie 1 para gołębi. Ważna jest też wentylacja czyli nawiew i wywiew, ale nie przeciąg. Jak najczęściej sprzątać gołębnik. Konieczna jest też codzienna wymiana wody do picia. Do picia można podawać miksturę z miodem, czosnkiem i cytryną w proporcjach jak sugeruje Opal, lecz ja przygotowuję większą ilość tej mikstury, poczekam kilka dni aby się przegryzła tzn. aby zakończył się proces fermentacji. Jak ptaki będą dalej kichać to do weterynarza, który się zna na chorobach gołębi, ponieważ przez internet nikt Ci właściwej diagnozy nie postawi. Poza tym nie hoduj za dużo ras gołębi, ponieważ nie osiągniesz nigdy dobrego poziomu w żadnej z nich, nie mówiąc już o kłopotach przy parowaniu.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob cze 05, 2010 10:05 pm

Witam.Namor ta mikstura jest tylko wtedy skuteczna gdy wyrażnie czujesz charakterystyczny zapach(smród?) czosnku.Gdy za długo ją trzymasz i nie ma takiego zapachu to możesz ją wylac.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ