Ciekawy sposób odstraszania kun

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Ciekawy sposób odstraszania kun

Post autor: Lukezi » pt lis 06, 2009 4:57 pm

Witam. Dowiedziałem się od pewnego ojca zakonnego o ciekawym sposobie odstraszania kun. Chodzi tu o wykładanie szczelin i wszelkich szpar psią sierścią. Podobno skutkuje w 100% bo kuna wyczuwając zapach psa odrazu daje sobie spokój. Słyszał ktoś o tym??
DARMOWE nagrody priv

Pogromca40

Re: Ciekawy sposób odstraszania kun

Post autor: Pogromca40 » pt lis 06, 2009 7:25 pm

Nie wiem ile w tym prawdy ale faktem jest ze do poki mialem psa kuny nie bylo,a bez psa roznie bywalo.pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lis 07, 2009 8:56 am

Z tym psem i kunami bywa różnie.Kiedyś hodowałem gołębie w mieście i kuny czasami odwiedzały moj hodowlę pomimo kilku psówów kręcących się po podwórku. Obecnie moja hodowla znajduje się na wsi, właściwie w lesie i mam od dłuższego czasu spokój z kunami. Wszystko zależy od tego, z jaką kuną mamy do czynienia. Kuna leśna (tzw. tumak) boi się psa, jest wrażliwa na światło, hałasy itp. Do gołębnika, przy którym kręci się pies nie podejdzie. Co innego kuna domowa( kamionka), która łatwo się przystosowuje do życia w osiedlach ludzkich, buszuje po śmietnikach i zakamarkach, chętnie urządza legowiska na strychach, w szopach i stodołach, nawet na terenie dużych miast jest coraz częstszym bywalcem.Z obecności ludzi, hałasów, warkotu samochodów, świateł itp. nic sobie nie robi, nie boi się też psów. Nie zaczepia ich i unika bezpośredniego kontaktu, ale pies nie stanowi przed nią rzadnej ochrony.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » sob lis 07, 2009 9:44 am

Jako ciekawostkę podam, że kuna domowa wyprowadziła młode w odległości gdzieś 15 m od mojego gołębnika i żadnej szkody nie zrobiła. Gniazdo miała pod stertą desek u sąsiada.
golebiewski

januz
Kontakt:

Post autor: januz » sob lis 07, 2009 7:21 pm

WIEM ZE SPRAWDZONE NA KUNY JEST ROZKŁADANIE ODCHODÓW DUŻYCH KOTÓW JAK LEW TYGRYS WIEM BO ROBIĘ W ZOO I LUDZIE SIE PO TEN TOWAR ZGLASZAJĄ

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz lis 08, 2009 8:02 pm

januz pisze:WIEM ZE SPRAWDZONE NA KUNY JEST ROZKŁADANIE ODCHODÓW DUŻYCH KOTÓW JAK LEW TYGRYS WIEM BO ROBIĘ W ZOO I LUDZIE SIE PO TEN TOWAR ZGLASZAJĄ
A ja myślałem, że pracuje pan w cyrku - jako klaun - tego "występu" w Broniszach chyba nic nie przebije...
Tak na poważnie - to najlepszy jest po prostu "szczelny" gołębnik :D
Kaszanka forever !!

januz
Kontakt:

Post autor: januz » pn lis 09, 2009 5:42 pm

myślałem że pan seter już nie istnieje a on jeszcze prowokuje czy spotkamy się na broniszach by porozmawiac o tym i owym panie seter .Z milą chęcią spotkam się z panem i wyjaśnię sprawę z bronisz ubiegłego roku.Zapraszam.

januz
Kontakt:

Post autor: januz » pn lis 09, 2009 5:51 pm

poda pan numer telefonu bym mógł z panem porozmawiac z panem albo zadzwoni pan do mnie mój numer jest ogólnie znany może pan do mnie zadzwoni to opowiem panu o cyrku i błaznach oczywiście jak ma pan odwagę .

Slawek

Post autor: Slawek » śr lis 11, 2009 12:39 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 11:01 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr lis 11, 2009 4:53 pm

januz pisze:poda pan numer telefonu bym mógł z panem porozmawiac z panem albo zadzwoni pan do mnie mój numer jest ogólnie znany może pan do mnie zadzwoni to opowiem panu o cyrku i błaznach oczywiście jak ma pan odwagę .
Moje nazwisko pan zna, proszę sobie poszukać numeru w dziale "hodowcy wg. ras" - do pana dzwonił nie będę, bo nie mamy o czym mówić.
Do Bronisz się nie wybieram (od zeszłego roku przestałem się interesować wystawami gołębi).
Proszę Moderatora o usunięcie zbędnych (nie na temat) wpisów :wink:
Pozdrawiam
D.Ł
Kaszanka forever !!

januz
Kontakt:

Post autor: januz » śr lis 11, 2009 4:57 pm

a jeszcze panie seter jak pan się ze mną skontaktuje przed wystawą w warszawie to zapewnię panu wolny wstęp na wystawę warunek jest jeden porozmawia pan ze mną osobiście .Dziękuję i będę wdzięczny za chwilę rozmowy.

sygit12345
Kontakt:

Post autor: sygit12345 » śr gru 30, 2009 10:58 pm

Moim zdaniem najlepiej dobrze uszczelnić gołębnik a co do sierści psa w prawdzie kiedyś miałem przy gołębniku uwiązanego Kaukaza to jest duży pies i był okres gdy mu wypadała sierść a właśnie wtedy miałem problem z kuną i nie wiem czy to sierść a może poprostu zapach tego psa zlikwidował nieproszonego gościa. wiem jedno od tamtego czasu kuny u mnie niema :lol:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw gru 31, 2009 8:01 am

Mój tato jakieś 20 lat temu hodował gołębie u swojej teściowej a mojej babci w stajni pod stropem i na strychu była kuna wyprowadzała młode widać było jak biegają po belkach, wtedy żaden gołąb nie zginął z gniazda nie było myszy nie było szczura kot nic nie wybierał, po prostu wycinała wszystko co możliwe wystarczyło, że wujek ruszył siano na strychu kuna się wyniosła pojawił się szczur zaczęły ginąć gołębie.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw gru 31, 2009 12:32 pm

Około 30 lat temu miałem na działce gronostaje.gołębie oczywiście były też. Co prawda nie było wtedy myszy i szczurów, no i do pewnego czasu było w porządku. Gdy samica prowadzała dorastające młode na polowania, pewnej nocy zabrała je do gołębnika. Od tego czasu nie miałem tak gołębi.

Awatar użytkownika
Antek
Kontakt:

Post autor: Antek » śr gru 14, 2011 6:47 pm

Skutecznym sposobem zabezpieczenia ogrodowego gołębnika przed kuną jest elektryczny pastuch. Mój gołębnik ma przeciągnięty drut wzdłuż ścian zewnętrznych 10 cm nad ziemią i jest on podłączony do elektrycznego pastucha, który czerpie energię ze specjalnej baterii ( 45 Ah). Jest to wydatek kilkuset złotych , ale zapewnia bezpieczeństwo moim ptakom.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr gru 14, 2011 7:09 pm

Tak ja pisał wyżej Seter, najbezpieczniejszym i najłatwiejszym sposobem aby uniknąć problemów związanych z kuną jest szczelny gołębnik. Gdy w gołębniku nie ma nawet najmniejszej dziurki przez którą mogłaby się wśliznąć kuna to żadne inne zabezpieczenia nie są potrzebne. Mam szczelny gołębnik i jeszcze nigdy nie miałem problemów z kuną.
W.K

ODPOWIEDZ