ile golebi na rozpoczęcie hodowli

lukmar16
Kontakt:

ile golebi na rozpoczęcie hodowli

Post autor: lukmar16 » pn sty 14, 2008 10:03 pm

Witam? Chcialbym hodowac golebie i mam pytanie ile minimalnie ptakow musialbym miec aby nie uciekly?? Czy 1 lub 2 pary nie odlecialyby do innego hodowcy?? Dodam jeszcze ze moj sasiad ma kilka golebi. Poz.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pn sty 14, 2008 11:02 pm

2 pary nie powinny odleciec. Jednak golebie trzymane w malej ilosci moga czuc sie niepewnie i byc bardzo plochliwe co wplywa niekorzystnie zarowno na je same jak rowniez walory zewnetrzne. Doradzalbym dokupic jeszcze kilka sztuk.

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » wt sty 15, 2008 12:03 am

Mysle ze okolo 10 sztuk by tu wystarczylo.

lukmar16
Kontakt:

Post autor: lukmar16 » wt sty 15, 2008 6:52 am

Tylko jest jeden problem. Moj tata nie chce sie zgodzic na hodowle golebi gdyz jego zdaniem golebie tylko paskudza na dach i wydziobuja ziarno na polach (mieszkam na wsi i posiadam gospodarstwo). Wiec gdybym zaczal od niewielkiej ilosci golebi z czasem bym go przekonal?

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » wt sty 15, 2008 9:18 am

Ojciec tez tak mi mowil,dodawal jeszcze ze musze sie uczyc a nie pierdolami zajmowac. Z czasem zmienil zdanie i teraz za chiny nie zlikwidowal by golebi

chwedor93
Kontakt:

Post autor: chwedor93 » wt sty 15, 2008 9:59 am

ja akurat z ojcem problemu nie mam bo on sam hoduje golembie, gozej z matka ale ja jakos przekonuje gozej jak wroce do domu z nowymi ptakami , a tak wogule to swojego czesu mialem tylko 7 golebi i nie bylo zadnych problemow :roll:

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt sty 15, 2008 8:00 pm

ja miałem podobny problem z tatusiem :D ale teraz jest spoko sam załatwia mi gołębie i nawet zaproponował budowe nowiutkiego gołębnika którą oczywiście on zasponsoruje :D :D :D :D :D :D a z mamą jest tak że z kazdym zakupionym gołębiem jest jedna gatka "kupujesz a to i tak ci ucieknie albo zdechnie " :shock: ale jakoś i ją przekonam

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » wt sty 15, 2008 8:48 pm

A ja mam własnie na odwrót moja mama mi na gołębie pozwala jej słowa " możesz mieć gołębie tylko nie zaniedbuj szkoły". Moim zdaniem ma ona wielką ale to wielką racje...ponieważ gołębie to nie wszystko :) Dlatego w tym semestrze więcej się uczę ;)
Gorzej mam a tatą on mi raczej właśnie mówi że gołębie to tylko srają na dach itp... ale powiedział że musi mi pozwolić trzymać te gołębie bo już nie zniesie mojego gderania :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt sty 15, 2008 9:59 pm

wiesz ja byle czego też nie będe hodował bo określili mi jasno ze przynajmniej jedną rase dla taty mam trzymać a mianowicie pawiki albo mewki :D

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » śr sty 16, 2008 12:00 am

chwedor93 pisze:ja akurat z ojcem problemu nie mam bo on sam hoduje golembie, gozej z matka ale ja jakos przekonuje gozej jak wroce do domu z nowymi ptakami , a tak wogule to swojego czesu mialem tylko 7 golebi i nie bylo zadnych problemow :roll:
moze problemu z rodzicami nie masz , ale z ortografia masz wielki problem :)

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » śr sty 16, 2008 3:57 pm

tak jak i wszystkiego tego tez idzie się nauczyć i dodam tyle że nie myli się ten kto nic nie robi :D

Rafal_O
Kontakt:

Post autor: Rafal_O » wt lut 05, 2008 9:07 pm

pisałem tu już jak macie problem z ortografią to ściągnijcie sobie mozille firefox. ona zaznacza wyraz który ma błąd i wtedy spokojnie można go poprawić i tak możne nauczyć się pisać bez błędów. Pozdrawiam.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » pt lut 08, 2008 9:03 pm

Kiedyś mój wnuk robił błędy, naprzykład pisał skrótami, nie stawiał znaków, więc wpadłem na taki pomysł, aby kupić mu nową komórke taką co przesyła wszystkie znaki, i tak zrobiłem,bo moim zdaniem to ESM-y są po części przyczyną braku znaków przy pianiu :D Ale mnie też się zdarza zrobić błąd :oops:

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » pt lut 08, 2008 9:04 pm

No tak miało być PISANIU

eros
Kontakt:

Post autor: eros » sob lut 09, 2008 8:59 am

Mam pytanie jaki rasy gołębi wysokolotnych na początek hodować :?:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lut 09, 2008 12:30 pm

eros pisze:Mam pytanie jaki rasy gołębi wysokolotnych na początek hodować :?:
Takie na jakie Cię stać
Szukaj a znajdziesz

eros
Kontakt:

Post autor: eros » sob lut 09, 2008 12:42 pm

Chciałbym wiedzieć jakie dobrze latają

eros
Kontakt:

Post autor: eros » sob lut 09, 2008 12:46 pm

Zastanawiam się nad Budapesztami,Zamojskimi,Orlikami,Tiplerami i Gdańskim wysokolotnym ale chciałbym wybrać z nich 2 lub 3 rasy według was jakie rasy z nich rzadko padają ofiarom Jastrzębia.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 09, 2008 7:40 pm

Jako początkującemu polecam tiplery zagłębiowskie i budapeszty.Są stosunkowo niedrogie i dość łatwe w hodowli. Oczywiście na jastrzębia nie ma mocnych.Jeśli Twoja hodowla jest położona w terenie o duzej presji drapieżników, to raczej zrezygnuj z orlików, bo jako ptaki o locie stójkowym są dla jastrzębia dość łatwym łupem. Podobnie gdańskie, ponieważ mają lot wolniejszy niż budapeszty, też są bardziej narażone na atak drapieżników.

eros
Kontakt:

Post autor: eros » ndz lut 10, 2008 8:26 am

Jescze mógłbym dodać do Tiplerów i Budapesztów , Zamojskie słyszałem że są szybkie i mają dobrą oriętacje w terenie :?:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 11, 2008 9:10 am

Witam. Mój kolega lotuje razem zamojskie z tiplerami i budapesztami, ale zamojskie są wrażliwe na złą pogodę i wiatr, więc należy je gonić tylko przy dobrej pogodzie, bo mogą zginąć. Najlepsze lotniki z zamojskich giną czasami przy pięknej pogodzie. po prostu idą w chmury i już nie wracają.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn lut 11, 2008 10:20 am

Jeśli chcesz zaczynać to radze od budapesztów i tipplerów, bo będziesz mniej rozczarowany niż przy zamojskich które nie mają takiej orientacji w terenie jak w/w rasy, nie polecam łączenia zamojskich z tymi rasami bo bedzie tzw siłowanie sie w locie zamojski jest gołębiem , który lata wolno spokojnymi okręgami, natomiast budapeszt czy tippler ma lot szybki i robie mniejsze kółka na niebie, jeśli chcesz się na początku zdecydować na trzymanie zamojskich to szukaj dobrych ptaków które latają od dobrych hodowców ale takich ptaków nie nabędziesz za 10 czy 15 zł , natomiast budapeszty tak za takie pieniądze kupisz i na pewno nie będziesz tak rozczarowany co do zamojskich , którym popsuto lot w zamian za wygląd, co do tipplerów jesli chcesz kupić gołebie to tez polecam hodowców którzy (trenują-ganiają) swoje ptaki mówiąc o tipplerach zagłębiowskich ceny wąchają sie od 20-100 zł w zależnosci od ptaszka , tipplery angielskie to wyższy juz poziom i ceny od 50 zł w wzwyż, przy hodowli tych gołebi musisz sobie to wbic do głowy nie ważny jest ich wygląd tylko ich lot, gołębie które obniżaja notorycznie lot lub siadają szybko na dachu po zrobieniu kilku kółek sa to ptaki do usunięcia, wiadomo ptaki muszą być odpowiedni żywione do latania bo ptaki najedzone nie beda miały ochoty do latania a jeśli juz beda latac to nie długo ponieważ orgaznim ptaszka skupi sie na trawieniu a nie wykorzystaniu i daniu energi w mięśnie, na początku polecam budapeszty które sa w sumie najtańsze i najprościej je zdobyć później tipplery i zamojskie które łatwo zdobyć ale trudno zdobyć naprawde lotne egzemplarze a jesli ci sie uda to nie beda tanie. POzdr Paweł Z.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » czw lut 14, 2008 2:32 pm

Ja bym proponował jedną lub najwyżej dwie rasy ,mniej problemu ,takie co będą ze sobą latać mogą tu być tiplery z budapesztami najlepiej zacząć od gołębi młodych z pierwszego lęgu .pozdr

Awatar użytkownika
studzianek
Kontakt:

Post autor: studzianek » pt lut 15, 2008 9:06 am

eros pisze:Jescze mógłbym dodać do Tiplerów i Budapesztów , Zamojskie słyszałem że są szybkie i mają dobrą oriętacje w terenie :?:
Dołaczjąc się do moich przedmówców polecałbym ci budapeszty. Te gołebie może i nie są zbyt wyględne, ale ich lot potrafi zadziwić. Jeśli natomist chodzi o zamojskie to można zaliczyć wielka wtopę z tego wzgledu, że jeśli ktos nie gonił tych gołębi tzn nie były trenowane to za bardzo nie chcą latać.
Pozdrawiam z Torunia
Michal

ojciec jan
Kontakt:

Post autor: ojciec jan » pt mar 07, 2008 7:33 pm

elo mój tata też nichciał mieć gołębi bo gdy dawniej chodował ze swoim tatom to im coś wyjadł wszystkie gołębie a ja jak przyniosłem kingi od razu mu serce zmiękło też mieszkam na wsi...chcesz to moge ci dać kilka podpowiedzi to napisz na gg 2595371 :|

ODPOWIEDZ